Pielęgnując tradycje mickiewiczowskie, uczniowie klas 4-8 rozpoczęli obchody wspólnym POLONEZEM. Następnie przygotowywali prace plastyczne związane z wylosowanym utworem Mickiewicza. Zaraz potem odbył się konkurs wiedzy o Mickiewiczu.  Wybrane grupy 5 - osobowe odpowiadały na pytania o różnej skali trudności. Aby propagować wśród młodzieży dorobek patrona, odbył się klasowy przegląd recytacji utworów Wieszcza w połączeniu z prezentacją strojów wiosennych lub związanych z recytowanym utworem. Oceniane były również gazetki tematyczne dotyczące patrona, przygotowane przez każdą klasę. Równie barwnie, kolorowo, mądrze i wesoło świętowały klasy młodsze. M.in. odbył się przegląd piosenek dedykowanych wiośnie. Prawdziwym hitem okazał się wspólny występ pań z grona pedagogicznego, które brawurowo zaśpiewały niezapomniany kawałek Skaldów.  Obchody zakończył  wiosenny kolorowy korowód z Marzanną klas I-II. Dziękuję wszystkim uczestnikom i koordynatorom za wesołą i jednocześnie mądrą zabawę. M.P.Galeria zdjęć: