Na samym początku męska strona redakcji złożyła życzenia wszystkim przedstawicielkom płci pięknej. Zadedykowano także piosenkę Pawła Domagały pt. "Weź nie pytaj". Następnie Stanisław Stróżycki i Aleksander Kowalczyk poprowadzili serwis informacyjny, w którym przypomnieli nam ważne wydarzenia z życia szkoły z minionego tygodnia. Ostatnim punktem programu był serwis edukacyjny, w którym siostry - Paulina i Alicja Lis zaprezentowały sylwetki trzech kobiet: Marii Sklodowskiej-Curie, Ireny Sendlerowej i Wandy Błeńskiej, które wyróżniły się w naszej historii. Audycja została zakończona utworem muzycznym Zbigniewa Wodeckiego pt. "Nauczmy się żyć obok siebie". Nad całością realizacji czuwał p. Michał Żygadło – opiekun szkolnego radia. 

Przypomnijmy, iż święto to ustanowiono dla upamiętnienia strajku, w którym wzięło udział 15 000 nowojorskich pracownic fabryki tekstylnej. Zdarzenie miało miejsce w 1908 r., a kobiety domagały się wówczas praw wyborczych i polepszenia warunków pracy.