Od września 2019 roku sekcja taneczna Miejskiego Ośrodka Kultury – Mażoretki Orkiestry Dętej Miasta Leszna – współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 4 w Lesznie. Zajęcia dwóch grup mażoretek odbywają się w hali sportowej szkoły w każdą środę. W treningach biorą udział także uczennice placówki.

Początek sezonu artystycznego 2018/2019 przyniósł zmiany w rozkładzie treningów Mażoretek Orkiestry Dętej Miasta Leszna – sekcji działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie. Grupa rozpoczęła współpracę ze Szkołą Podstawową nr 4. Środowe treningi tancerek zostały przeniesione na halę sportową placówki.

W każdą środę od godziny 16.00 do 17.30 w szkolnej hali swoje treningi odbywają młode adeptki tańca mażoretkowego – kadetki. To grupa, w której znaczną część stanowią uczennice Szkoły Podstawowej nr 4. Dziewczęta rozpoczęły swoją przygodę z mażoretkami pod koniec września 2018r. Trenują dwa razy w tygodniu ( poniedziałki - Miejski Ośrodek Kultury, środy – Szkoła Podstawowa nr 4). Zajęcia prowadzą Martyna Buksińska, Julia Mizgalska oraz Katarzyna Czyżak. Dziewczęta mają już na swoim koncie pierwsze pokazy. Zatańczyły m.in. na gwiazdkowym koncercie organizowanym przez Leszczyńskie Mażoretki dla rodziców oraz podczas obchodów Dnia Babci i Dziadka, który organizowała Szkoła Podstawowa nr 4.

Późniejsze godziny środowych treningów należą do seniorek – najstarszej grupy działającej w zespole Mażoretek Orkiestry Dętej Miasta Leszna. Dziewczęta trenują choreografie na pokazy konkursowe oraz trudne elementy gimnastyczno -taneczne. Umiejętności tej grupy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 mogli podziwiać podczas wrześniowego festynu szkolnego.

Nabór nowych dzieci (wyłącznie dziewcząt) do wszystkich grup (przedszkolaki, kadetki : 8-11 lat, juniorki: 12-14 lat oraz seniorki: pow. 15 lat) zostanie ogłoszony w czerwcu 2019 r. Wówczas przeprowadzone zostaną zajęcia pokazowe na które trenerzy zapraszają.

 Galeria zdjęć: