O godzinie 12.30 został oficjalnie powitany przez Dyrekcję w patio na parterze. Następnie z Księdzem Biskupem przeszliśmy do sali historyczno-katechetycznej, gdzie uczennice z klasy V i VI w składzie: Maja Zakrzewska, Aleksandra Szady, Patrycja Urbanowska, Alicja Lis oraz Julia Pieprz przygotowały wystąpienie słowno-muzyczne ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Mogliśmy usłyszeć między innymi utwór poetycki o charakterze modlitewnym Franciszka Karpińskiego: Pieśń o Najświętszej Pannie Częstochowskiej oraz wspólnie odśpiewać  Barkę.

       Na koniec tej części, po krótkim przemówieniu Biskupa otrzymaliśmy pasterskie błogosławieństwo. Następnie nasz Gość został zaproszony na rozmowę, która odbyła się w gabinecie Pana Dyrektora.  Na zakończenie oprowadziliśmy zacnego Gościa po naszej nowej szkole, pokazując Mu wyposażenie klas oraz salę gimnastyczną, co zrobiło na Nim spore wrażenie.

       Dziękujemy Bożej Opatrzności, że mogliśmy gościcić Księdza Biskupa Damiana Bryla i to w pierwszym roku funkcjonowania nowej szkoły. Dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom za otwartość oraz dziewczynom, które pięknie reprezentowały społeczność uczniowską.Galeria zdjęć: